Teslimat ve İade Koşulları

TESLİMAT

Sitemiz üzerinden almış olduğunuz siparişlerde siparişiniz banka onayı alındıktan sonra hafta içi (Pazartesi-Cuma) 24 ile 72 saat arasında KARGO İLE teslim edilir.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.
Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından size teslim edilecektir.

Satın aldığınız ürünler bir teyit e-posta’sı ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-posta size yollanacak ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecektir.

Yanlış adres ve telefon beyanı veya adreste kargoyu teslim alacak kişinin bulunmaması sebepleriyle kargo teslim alınmaması durumundan Akbaşlar Medical sorumlu tutulamaz.

İADE VE DEĞİŞİM

Akbaşlar Medical müşterileri, cayma haklarını kullanarak, akbaslarmedical.com sitesinden aldıkları ürünleri fatura tarihinden itibaren on dört (14) gün içinde iade ederek tam para iadesi veya değişim talep edebilirler.

Tam para iadesinin talep edilebilmesi için ürünlerin aşağıdaki şartlarda iade edilmesi gerekmektedir;
- Herhangi bir zarar görmemiş
- Orijinal kutu ve ambalajında
- Tüm evrakları tam (Faturanın aslı, sevkiyat etiketi vb.)
- Aksesuar, kullanma kılavuzu vb. tüm paket içeriği tam
- İade sebebini açıklayan bir not eşliğinde

Müşterinin sorumlulukları:
- Ürünün Akbaşlar Medical’e güvenli bir şekilde ulaştırılması için tam ve doğru adresi yazmak.
- Ürünün güvenli ve sağlam olarak paketlenmesi ve gönderim yapılmasını sağlamak.
Akbaşlar Medical kayıp ya da hasar görmüş paket ve ürünlerden sorumlu tutulamaz.

Ek olarak, Akbaşlar Medical iade edilen ürünlerin gönderim ücretlerinden sorumlu tutulamaz. İade edilen ürünlerin kargo bedeli alıcı tarafından karşılanır.
İadeler Akbaşlar Medical tarafından en kısa sürede işleme alınacaktır. Ürünün Akbaşlar Medical’e ulaşması ve incelenmesinden sonra 7-10 iş günü içinde para iadeniz yapılır. İnceleme sonucunda, iade edilen ürünün durumuna ilişkin herhangi bir sorun ya da soru söz konusu olursa sizleri bilgilendireceğiz.

İade ve Değişim Şartlarına uymayan ürünler kabul edilmeyecek ve alıcının adresine geri gönderilecektir. Satıcının orijinal, etiketli paketine zarar vermemek için alıcı, iade ettiği ürünü farklı bir kutunun içine koyarak göndermelidir. Lütfen satıcının orijinal paketinin üzerine yazı yazmayınız ya da etiket yapıştırmayınız. Toplu sipariş durumlarında olabileceği üzere, ürünler dış kutu içinde gönderilmediyse, bu gerekliliğin uygulanmasına gerek yoktur.

Ancak bu durumda da orijinal paket üzerine iade sevkiyat etiketi yapıştırmak haricinde yazı yazmayınız ya da herhangi bir şekilde işaretlemeyiniz.

Akbaşlar Medical yönetiminin öncelikli olarak onayı olmadığı sürece 14 günün sonrasında iade edilen ürünler kabul edilmeyecektir.

Akbaşlar Medical’den alışılmadık şekilde hatalı ürün gönderimi söz konusu olduğu takdirde, lütfen bizimle telefon ya da e-mail yoluyla iletişime geçiniz. Ürünün adresinizden alınması için gerekli işlemleri başlatacak ve hatalı gönderilen ürün tarafımıza ulaştığı gibi doğru ürünleri adresinize göndereceğiz. Akbaşlar Medical’in hatalı olduğu durumlarda müşteri hiçbir şekilde kargo ücreti ödemeyecektir.

Eğer kusurlu olduğuna kanaat getirdiğiniz bir ürün teslim aldıysanız, hatayı gösteren kanıtlar sunarak (fotoğraf, video vb.) lütfen hemen Akbaşlar Medical ile iletişime geçiniz. En kısa sürede ürünlerin iadesi için gerekli işlemleri başlatacağız. Kusurlu olduğu belirlenen ürün tarafımıza ulaşır ulaşmaz muadil ürün tarafınıza gönderilecektir.

İade sebebi her ne olursa olsun, müşteri her zaman ürün iade için kargoya verilmeden önce Akbaşlar Medical’i bilgilendirmekle yükümlüdür.