Akbaşlar Hakkında

Türkiye’nin en büyük “entegre tekstil işletmeleri” arasında; ilk sıralarda yer alan Akbaşlar Tekstil faaliyetine 1962 yılında Erol AKBAŞ Tekstil ismiyle faaliyetine başlamış, 1982 yılında Akbaşlar Tekstil adını alarak ulusal ve uluslararası tekstil piyasalarına değer katan bir marka olmuştur.

Çeyrek asırdır ilk 500'de...

Bursa ve Tokat’ta bulunan üretim tesisleri, İstanbul – Londra – Barselona da bulunan satış / pazarlama ofisleriyle, AKBAŞLAR Tekstil 25 yıldır Türkiye’nin en büyük 500 Sanayi kuruluşu arasındadır.

Akbaşlar Tekstil üretim süreçlerindeki yapmış olduğu teknolojik yatırımların yanı sıra tüm üretim ve yönetim süreçlerinde kalite anlayışını benimsemiştir. 2003 yılından bu yana ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi uygulamalarını tüm süreçlerinde başarı ile yürütmekte olan

AKBAŞLAR Tekstil, 2017 yılında almış olduğu ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası ile de sahip olduğu know-how ı güvence altına almıştır.

2016 Yılından bu yana Turquality Marka programında yer alan AKBAŞLAR Tekstil, uluslararası arenada yer alan güçlü bir Türk Markasıdır.

2020 Yılında yaşanan pandemi salgını sonrasında hızla aksiyon alan AKBAŞLAR Tekstil, üretim süreçlerinin Covid – 19 Güvenli Üretim Tesisi belgesine sahip olan ilk kuruluşlar arasındadır.